Solarní ventilace

Home page  /  E-shop  /  Domácí automatizace  /  Solární systémy  /  Solarní ventilace

O produktech
Jak zařízení fungují?

  • 100 % na principu solární energie.
  • S nulovými provozními náklady Vám umožňuje přivádět do místnosti ohřátý čerstvý vzduch zvenku (typy SolFresh15, 30, 31 a 45) či ohřívat vzduch z místnosti (typ SolHeat30).
  • Čerstvý venkovní vzduch nebo vzduch z místnosti je nasáván do uzavřené jednotky.
  • Černé absorbéry slunečních paprsků spolu s průhledným krytem z tvrzeného skla vytvářejí skleníkový efekt a ohřívají tak vzduch uvnitř panelu, běžně o 25-40°C (dle typu panelu).
  • Fotovoltaická část ohřívače vyrábí elektrickou energii pro napájení ventilátoru.
  • Ventilátor dodává vzduch flexibilní hadicí do místnosti.¨

Typy panelů
Z hlediska funkčního využití panelů nabízíme dvě skupiny výrobků:

a) Panely přivádějící čerstvý ohřátý vzduch zvenku - typy SolFresh
První skupinou panelů (typy SolFresh15, 30, 31 a 45) jsou produkty, které umožňují nasávat čerstvý vzduch zvenku. Tyto panely mají ve spodní části nosného rámu otvory, kterými se do jednotky nasává čerstvý vzduch. Tento vzduch se v komoře solárního panelu ohřeje díky solární energii o 25 - 40°C a poté je dodáván ventilátorem do místnosti. Tímto způsobem použití tak budete za slunečního svitu provětrávat místnost, zbavovat ji pachů, okysličíte vzduch a zároveň budete místnost temperovat.

b) Panely ohřívající vzduch z místnosti - typ SolHeat
Druhá skupina panelů (typ SolHeat30) Vám umožní ohřev vzduchu z Vaší místnosti. Přívodní otvor panelu přivádí vzduch z místnosti, následně jej v solární komoře kryté tvrzeným sklem ohřívá a pomocí ventilátoru ve výstupním otvoru dodává ohřátý vzduch zpět do místnosti. Ventilátor je napájen z fotovoltaického panelu. Tím dochází k ohřevu místnosti a snížení vlhkosti v ní.

Více se dočtete v naší recenzi: http://www.lgsystem.cz/domaci-automatizace/clanky/recenze/solarni-ohrivace-a-ventilacni-panely/.

Podrobnější filtrování:-

Seřadí položky vzestupně | Seřadí položky sestupně