Integrované stínění I-tec od firmy Internorm na solární napájení

Společnost LG System spol. s r.o. společně s vedoucím evropským výrobcem oken Internorm vyvinula a uvedla na trh novou energeticky soběstačnou technologii žaluziového stínění I-tec integrovaného do oken Internorm.

Integrované stínění I-tec od firmy Internorm na solární napájení

Společnost LG system spol. s r.o., která má dlouholeté zkušenosti v oblasti bezdrátových a solárních technologií v oblasti stínící techniky vyvinula a uvedla na trh společně s evropským lídrem ve výrobě oken společností INTERNORM bezdrátové fotovoltaické žaluzie I-tec, které jsou přímo integrované v okenních systémech (v meziokenním prostoru) INTERNORM.

Všechny zdvojené okenní systémy INTERNORM mohou být vybaveny těmito bezdrátově a motoricky ovládanými žaluziemi bez externího zdroje proudu. Energie se získává přímo na okně pomocí fotovoltaického modulu integrovaného do krytky žaluzie, čímž je elektromotor, který ovládá lamely žaluzie , autonomně napájen. Energie se ukládá do akumulátoru a je k dispozici dle potřeby. Permanentní nabíjení akumulátoru se děje už za difúzního denního světla (přímé sluneční světlo není nutné).

Hlavní výhody systému I-tec stínění:

  • nevznikají náklady na energii
  • nevznikají další náklady na instalaci
  • a odpadá vysekávání drážek do zdiva, neboť elektrické rozvody nejsou zapotřebí

Tato protisluneční ochrana se také optimálně hodí pro renovace, neboť zde často nebývají zdroje napájení - rozvedeny vodiče až k oknům. Žaluzie lze dodatečně namontovat téměř na všechna zdvojená okna Internorm. Žaluzie jsou ovládány obousměrným radiovým přenosem na frekvenci 868MHz – více žaluzií je možné ovládat skupinově. Ovladač žaluzií je přímo integrován v rámě okna.

Do budoucna bude rozšiřována celá rodina bezdrátových zařízeních kompatibilních se systémem I-tec od INTERNORMU.

Pokud máte zájem o okna INTERNORM s integrovanými žaluziemi I-tec obraťte se přímo na obchodní partnery Internorm nebo u zastoupení Internorm v ČR - http://www.internorm.com/cz/kontakty.html.

Zpět do archívu

Komentáře

K článku nejsou zadány žádné komentáře. | Přidej komentář