Případové studie - domácí automatizace

 

 

 

Rubrika Případové studie - domácí automatizace obsahuje 7 článků.

Větrání pomocí malých rekuperačních jednotek

Publikováno: 15. 11. 2013 - Komentáře: 14

Větrání je jedna z nejdůležitějších činností, která musí být v objektech zajišťována. U škol, administrativních budov či jiných pracovišť je požadovaná výměna vzduchu určena předpisem. Instalují se tak složité vzduchotechnické systémy dané soustavou větracích potrubí, výustí a VZT jednotek a dalších zařízení, pomocí kterých jsou požadované výměny vzduchu zabezpečovány. Na rozdíl je tomu u budov obytných, kde žádný požadavek určen není. Jedná–li se o budovy nové nebo kompletně rekonstruované, může se přistupovat již řešení nuceného větrání v počátcích projektu. Je navržen menší vzduchotechnický systém s rekuperací, jenž je zakomponován do inteligence domu. U ostatních budov je výměna vzduchu řešena většinou cestou přirozeného odvětrání okny, nebo lokálními odtahovými ventilátory.

Pokračování článku

Inteligentní dům – rámcová kalkulace

Publikováno: 13. 11. 2013 - Komentáře: 12

Rámcová kalkulace je vytvořena na rodinný dům o zastavěné ploše 180 m2. Dům je o dvou nadzemních podlažích situovaný dle níže uvedených půdorysů. Míra inteligence domu v této kalkulaci je zaměřena na ovládání osvětlení, předokenních rolet, regulaci teploty, větrání a zahrnuje také centrální funkce. Funkce domu budou stručně popsány v dalším odstavci, na základě kterých se tabulkovým způsobem vyvine celá kalkulace. Inteligentní dům je postaven na systému sběrnice knx s využitím prvků společnosti MDT.

Pokračování článku

Rekonstrukce osvětlení chodeb panelových a bytových domů

Publikováno: 23. 10. 2013 - Komentáře: 4274

Je to již pár desítek let, kdy v České republice proběhla v rozsáhlém měřítku výstavba panelových domů. Tyto domy disponují rozsáhlými soustavami schodišť a chodeb, které musí být osvětlovány. Většina domů používá stále původní osvětlovací soustavy, které již v důsledku své zastaralosti nepřináší uživatelům, požadovaný komfort. V mnoha případech za využití schodišťových automatů se rozsvěcejí celé komplexy těchto společných prostor a to je v mnoha případech energeticky výrazně nevýhodné. Další problém nastává, kdy následkem výtržnictví se světelné zdroje ze svítidel ztrácejí a obsluha je musí nahrazovat. Z předešlých okolností vznikají finanční ztráty a osvětlování společných prostor se stává výraznou složkou jak v energetických nákladech, tak v nákladech provozních.

Pokračování článku

Inteligentní dům - moderní elektroinstalace

Publikováno: 21. 10. 2013 - Komentáře: 4472

Při stavbě nových domů či bytů, ale i při jejich rekonstrukcích je elektroinstalace již neodmyslitelným prvkem dnešních staveb. S její pomocí dosahují lidé vyššího životního komfortu. Tento komfort lze zprostředkovat v širokém pásmu úrovní. Zde nastává otázka jakou formu elektrického rozvodu zvolit. Způsobů jak elektroinstalaci realizovat může být několik. V zásadě se jedná o elektroinstalaci klasickou a elektroinstalaci sběrnicovou.

Pokračování článku

Spínání zátěže v režimu “ ZELENÝ BONUS“

Publikováno: 31. 8. 2012

Automatická regulace vlastní spotřeby elektřiny v režimu “ ZELENÝ BONUS“

Pokračování článku

Regulace topení

Publikováno: 21. 6. 2012

Jak ušetřit náklady za topení

Pokračování článku

HomeMatic

Publikováno: 11. 5. 2012

Instalace bezdrátové regulace topeni HomeMatic

Pokračování článku