Amper 2012

Foto report z expozice na brněnském veletrhu Ampér, kde byla představena novinka z divize domácí automatizace. Nepřehlédněte video.

LG System se již po čtvrté účastnil veletrhu Amper 2012

Brněnský veletrh na čtyři dny ovládly novinky z oblasti elektroniky pro průmysl a domácnost. Společnost LG System na svém stánku prezentovala sortiment výrobků, zboží a služeb. Nechyběli ani novinky pro rok 2012. Pozornost kolem jdoucích přitahovaly nejen krásné a usměvavé hostesky, ale hlavně krásně nasvícené okno s integrovanou žaluzií. Obchodní zástupce popisoval a názorně předváděl všem zájemcům funkce vestavěné žaluzie na elektrický pohon. Zajímavostí vystavené žaluzie je její bezdrátová technologie, respektive napájení integrovanou baterkou, která je dobíjena fotovoltaickým článkem umístněným na zadní části žaluziového profilu. Fotovoltaický článek proto není třeba dodatečně umisťovat na střechu nebo na fasádu. I přes skleněnou výpň fotovoltaický článek generuje dostatečný přísun energie pro baterii, jak nám vysvětluje obchodní zástupce. Po té již obchodník otevírá okno a dále otvírá jaký si třetí díl rámu orientovaný ven, chcete-li třetí sklo, kde je na horním profilu okna žaluzie zavěšena na jednoduchých příchytkách. Žaluzie tak není problém vyměnit, nebo servisovat. Po zpáteční aplikaci žaluzie do třetího mezi skla se lamely rozjíždí velice tichým pohybem směrem dolu. Povel přichází od nenápadného bateriového tlačítka zapuštěného v rámu okna. Ovládání obsahuje tři tlačítka. Horni definuje jednu ze čtyř žaluzií, kterou indikuje mini led. Dále následují dvě tlačítka směr vzhůru a dolu. Ty reagují na jednoduché kliknutí, které žaluzie vytahují nebo stahují. Při dlouhém podržení jednoho ze dvou směrových tlačítek se pouze otevírají, nebo zavírají lamely. Při stálém držení tlačítka se žaluzie začne podle zvoleného směru vytahovat, nebo spouštět dolu.

Celkový dojem z integrovaných žaluzií je úžasný. Žaluzie je již dodávána s celým oknem. Velkou výhodu skýtá integrace žaluzie jelikož odpadá složité čištění zaprášených lamel. Integrace také tlumí zvuk pohonu žaluzie a chrání ji i před mechanický poškození třeba od dětí. Další nespornou výhodou je bezdrátová koncepce. Okno proto nemá narušené své izolační vlastnosti žádným otvorem pro přívod energie. Žaluzie je tak opravdu zcela bezúdržbová. Jak dále vysvětluje obchodní zástupce, veškerá elektronika i s baterií odolá i velkým teplotním výkyvům. Žaluzie je provozuschopná v teplotním rozmezí -30° až +70° což je pro naše zeměpisné podmínky naprosto dostačující.

Velkým překvapením jsou automatizované funkce žaluzie. O samočinný provoz se stará funkce časovačů. Dále regulace stínění dle venkovního osvitu a mnoho dalších. Praktické dálkové ovládání s LCD displejem bude do prodeje uvedeno později. Zajímavá je i možnost ovládat žaluzii přes PC ale hlavně přes mobilní zařízení typu smart phone, nebo tablet PC, které bude společnost také dodávat. Celá komunikace je zajišťovaná sítí WiFi, nebo Lan. Žaluzie zatím pracují s operačním systémem Android ale v budoucnu přibude Mac a Windows 7 mobile. Žaluzie s pojmenováním Kompakt, jak dále vysvětluje obchodní zástupce bude díky vlastním SW a HW aplikacím možné integrovat do systému domácí automatizace, což dává žaluziím Kompakt dost velký potencionál pro úspěšný prodej zatím hlavně v zahraničí.

Český zákazník si již okno i s žaluzií může u společnosti LG System objednat. Jedná se samozřejmě o zakázkovou výrobu. Proto je dodací lhůta trošku delší.

 

Video zde.

Fotogalerie zde.

Zpět do archívu